| Brand Name: | Mckee Charging Cube |
| Model Number: | CLF-FDC 3.5KWH |
| MOQ: | 1 |
| Price: | Negotiate |
| Packaging Details: | Wooden case packaging |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
This 3.5kWh power bank features 220V pure sine wave AC output with stability comparable to household power. It works perfectly with high-power appliances such as rice cookers and induction cooktops, and delivers safe fast charging for laptops, cameras and more. Compatible with 99% of electronic devices.
| Place of Origin | Luoyang, China |
| Certification | CE |
| Rated Power | 3.5kW |
| Capacity | 3.5kWH |
| Product Size | 466 × 230 × 550mm |
| Weight | 39kg |
| Protection Level | IP55 |
| Output Voltage Range | No Load 229V, Full Load 216V |
| AC Input | |
|---|---|
| Input voltage range | 186-236V/AC |
| Incoming frequency | 50/60Hz |
| LFP Parameters | |
| Rated Voltage | 51.2V |
| Operating Voltage Range | 48-57.6V |
| Single Battery Capacity | 15AH |
| Physical Specifications | |
| Size | 466 × 230 × 550mm |
| Net Weight | 39kg |
| Packaged Weight | Approximately 55kg |