| Brand Name: | Mckee Charging Cube |
| Model Number: | CLF-FDC 10KWH |
| MOQ: | 1 |
| Price: | Negotiate |
| Packaging Details: | Wooden case packaging |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Compact and lightweight design for easy portability. Perfect power solution for outdoor picnics and camping activities. Provides stable AC power output to support multiple electrical devices, delivering convenient outdoor power experience.
| Place of Origin | Luoyang, China |
| Certification | CE |
| Rated Power | 10kW |
| Capacity | 10kWH |
| Product Size | 466 × 230 × 550mm |
| Weight | 39kg |
| Protection Level | IP55 |
| Output Voltage Range | No Load 229V, Full Load 216V |
| AC Input | |
|---|---|
| Input voltage range | 186-236V/AC |
| Incoming frequency | 50/60Hz |
| LFP Parameters | |
| Rated Voltage | 51.2V |
| Operating Voltage Range | 48-57.6V |
| Single Battery Capacity | 15AH |
| Physical Specifications | |
| Size | 466 × 230 × 550mm |
| Net Weight | 39kg |
| Packaged Weight | Approximately 55kg |