| Brand Name: | Mckee Charging Cube |
| Model Number: | CLF-DC-60KW |
| MOQ: | 1 |
| Price: | Negotiate |
| Packaging Details: | Wooden case packaging |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Place of Origin | Luoyang, China |
| Output Power | 60KW |
| Interface Standard | CCS1/CCS2/CHAdeMO/GB/T |
| Output Current | 250A |
| Input Voltage | 380V |
| Product Name | DC Fast EV Charging Station |
| Application | Charging Electric Car Charging |
| Warranty | 2 Years |
| IP Grade | IP54 |
| Dimensions (L×W×H) | 750×500×1800mm |